Що таке скорінг, як проводиться скорингове оцінювання при видачі кредитів

Під скорингом мається на увазі експрес-оцінка платоспроможності клієнта, дана процедура займає не більше 5 хвилин. Майже всі кредити онлайн на карту невеликого розміру видаються за таким принципом. Менеджер заносить в скорингову програму відомості про позичальника, програма видає за результатами перевірки бал, на підставі якого і визначається платоспроможність позичальника. Виділяють наступні види оцінки платоспроможності позичальника.

Які види кредитного скорингу є, чим відрізняються

1. Заявковий. При даному скорингу відбувається оцінка даних, які клієнт вказав в заявці або анкеті. Як правило, в заявці містяться питання про матеріальне становище позичальника. Банку потрібно з’ясувати інформацію про наявність у клієнта майна, його професії, а також досвід роботи. Також позичальникові доведеться вказати свій вік. Адже часто банки не видають кредит особам до 18 років і пенсіонерам. Кредит простіше отримати сімейним парам, а також людям середнього віку.

2. Поведінковий. Він має на увазі вивчення кредитної історії людини і його кредитного рейтингу. Крім цього, банк вивчає в прискореному порядку про наявність або відсутність у позичальника інших кредитів. Знайти дану інформацію допоможе звернення в Бюро Кредитних Історій.

3. Оцінка шахрайства. Банк оцінює і ризик того, що клієнт не буде оплачувати кредит. Тут мається на увазі цілеспрямованість позичальника не проводити виплати. Тимчасова непрацездатність, нещасні випадки або інші обставини, що не залежать від клієнта в це правило не входять. У таких випадках банк піде назустріч клієнту і знизить платіжне навантаження. Наприклад, платежі можуть бути відстрочені або ж вироблено рефінансування.

Кожен банк має уявлення про хорошого позичальника. Це дозволяє відсіяти неблагонадійних клієнтів. Отриманий в результаті скорингу Бал є підставою відмови у видачі кредиту або ж в продовженні оформлення заявки. Також варто враховувати, що скорингові програми самонавчаються. Вони оцінюють вже видані кредити і на підставі цього вирішують, видавати чи ні новий кредит.

Також на підставі таких спостережень змінюється механізм присвоювання балів клієнтам. Однак якщо у клієнта хороший дохід, є у власності майно і він володіє хорошою кредитною історією, то у видачі кредиту не виникне проблем. Такий клієнт пройде будь-які програми і перевірки. Будь-то перевірка співробітниками банку або ж автоматизована перевірка.

Джерело: https://creditfaq.com.ua

print

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *