Кращі МФО України – переваги та недоліки

Кращі МФО України – переваги та недоліки

Так як сфера мікрокредитів щодня стає все більш масштабнішою, то і рівень конкуренції серед учасників даного ринку дедалі більше зростає. З метою закріплення на ринку та вихід на лідируючі позиції фірми планують валову частину свого бюджету використовувати на залучення нових клієнтів та утримання існуючої клієнтської бази. Для цього використовуються ЗМІ та СРА-системи.

Вагомий вплив на мікрокредитування має фактор сезонності. Це не означає, що влітку фірми зазнають лише збитків, а взимку отримуюють незліченні прибутки. Так, перед святами чи відпустками вищий рівень дохідності у даній сфері, проте і в інші періоди року стабільний дохід має місце.

На сьогоднішній день, найяскравішими представниками даного специфічного сектору на теренах вітчизняної економіки, є:

  • Moneyveo
  • Кредит Маркет
  • Ccloan
  • Просто позика
  • Швидко гроші
  • Credit2U
  • CashMe
  • Быстрозайм
  • Mycredit
  • CreditOn та багато інших.

Кожен представник ринку мікрокредитування має схожі риси зі своїми конкурентами. Такими характерними рисами є: швидкість прийняття рішень та високі шанси щодо отримання позики. Фактори, що відрізняють конкурентів один від одного, це процентні ставки та термін користування споживчим кредитом. І якщо період на використання позики не надто відрізняється (мінімум – 15 днів, максимум – 1 рік), і залежить це від виду надання споживчого кредиту (миттєві позики та короткотермінові кредити), то процентні ставки суттєво відрізняються. Зараз за статистичними даними процент за користування позикою варіюється в межах 0,01-46% – за даними сайту ua-reporter. На перший погляд, процент завищено, але якщо порівняти ці ставки із закордонними реаліями представників ринку мікрокредитування, наприклад, в США річна ставка за користування позикою може досягати 2190%, то пропозиції вітчизняних кредиторів вже не здаються такими високими.

Загалом, ринок мікрокредитування в Україні на даний момент знаходиться на початкових етапах розвитку, якщо порівнювати стан даної сфери з іноземними представниками, і продовжуватиме в тому ж руслі найближчими роками.

Рівень проінформованості громадян, щодо виду послуг які надають гравці ринку є на даний момент вже досить високим, і щодня зростає. Наприклад, у 2015 році про мікрокредитування було відомо лише незначній частині населення, і у відсотковому співвідношенні це варіювалося у межах 15-20%, а станом на сьогоднішній день, даний показник досягає 75-80%. Таким показникам варто завдячувати, насамперед, телебаченню, радіостанціям, соціальним мережам та інтернету, загалом, друкованим виданням, тобто, газетам і журналам,та рекламним оголошенням, що розміщені в громадському транспорті.

Так як, нині мікрокредитування знаходиться на певній хвиля популярності, то наступні два – три роки цілком ймовірно стануть періодом масштабного розширення конкурентного середовища існування компаній, які розвиватимуться в даному сегменті економіки. Проте точно не кожен другий представник матиме змогу утриматися на плаву на цьому ринку, зважаючи на його специфіку та високу конкуренцію.

Мікрокредитування – сфера відносно молода та перспективна, а значить легко зможе пристосуватися до реалій української економіки. Не виключено, що найближчим часом, буде прийнято ряд законопроектів, які стосуватимуться ринку мікрокредитування. Чого варто очікувати від такого роду законів не відомо, проте з упевненістю можна сказати, що ринок мікрокредитування продовжить позитивну динаміку розвитку, як, мінімум, до 2020 року.

print

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *