У Криму кримські татари зійшли на гору Чатир-Даг для традиційного молебня

У Криму відбулося традиційне сходження кримських татар на гору Чатир-Даг, приурочене до річниці депортації 1944 року. Про це повідомляє кримськотатарська газета “Авдет”.

“У сходженні взяли участь близько 1500 осіб, які вшанували пам’ять предків, які загинули в результаті депортації народу в 1944 році”, – йдеться в повідомленні.

За даними газети, на вершині гори учасники сходження здійснили колективну молитву в пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу, а також “утворили найбільшу в світі живу тамгу” (тамга – символ народу у вигляді тризуба, що втілює родовий знак ханської династії Гіреїв).

Кримські татари на горі у Криму

Починаючи з 2010 року підйом на висоту в 1527 метрів здійснюється в данину пам’яті тих, хто був в 1944 році депортований з Криму за рішенням радянського уряду.

В акції пам’яті беруть участь в основному кримські татари, які приїхали для цього з усього Криму. Піднімаючись, люди скандують: «Народ!», «Батьківщина!», «Крим!».

На плато Еклізі-Бурун, на висоті +1527 метрів, було звершено молебень в пам’ять про загиблих під час депортації 1944 року.

Сходження на гору Чатир-Даг кримськми татарами

Кримські татари здійснюють молебень

print