Телеграм не працює в Россії. Cуд Москви постановив заблокувати Telegram

Таганський суд Москви задовольнив позов Роскомнадзора про блокування месенджера Telegram в Росії. Роскомнадзор дозволили привести цей захід у виконання негайно. Telegram розблокують тільки в тому випадку, якщо він надасть ключі шифрування ФСБ.

Юристи Telegram на засідання не з’явилися, повідомивши, що засновник месенджера Павло Дуров заборонив їм “легітимізувати відвертий фарс своєю присутністю”. Вони планують оскаржити вирок.

Саме засідання пройшло швидко. Подання доказів зайняло менше півгодини, після чого суддя пішла в дорадчу кімнату. За цей час представники Роскомнадзора і ФСБ повідомили, що відмова Telegram передати ключі шифрування спецслужбі загрожує інтересам держави і суспільства та може бути на руку терористам.

Позов Роскомнадзора
Роскомнадзор подав позов з вимогою заблокувати Telegram 6 квітня. Відомство просило негайно привести цей захід у виконання, якщо виграє справу.

Експерт розповів, чи можливо повністю заблокувати Telegram в Росії
Юристи компанії стверджували, що вимоги ФСБ про надання ключів шифрування нездійсненні з технічних причин – через архітектуру месенджера. Адвокати також наполягали на перенесенні засідання через “процесуальні порушення” з боку суда.

За їх словами, компанії не дали ознайомитися з позовом Роскомнадзора, позбавивши можливості подати заперечення на нього і свої докази. Суд клопотання відхилив.

Сам Дуров заявляв, що Telegram не піде на умови Роскомнадзора, так як месенджер виступає за свободу слова і недоторканність приватного життя.

Telegram вже був на межі блокування через відмову надати Роскомнадзор відомості для внесення до реєстру організаторів поширення інформації, однак тоді цього не сталося. Після публічної дискусії він все ж дав реєстраційні дані компанії.

print