Коронавірус- характеристика вірусу та хвороби

Коронавірус – це віруси, які об єдннують РНК-вмісних плеоморфних вірусів середньої величини, які розмножуються у цитоплазмі інфікованих птахів і ссавців, а також людини.

Коронавіруси складаються з віріонів – одинарних повноцінних частин вірусу. Ці частини складаються з нуклеїнової кислоти РНК та оболонки, яка, в свою чергу, складається з білкових молекул або агрегатів молекул.

Віріон має діаметр від 75 до 160 нм. В цитоплазмі віріони оточені булавоподібними виступами, які нагадують сонячну корону.

Коронавіруси спричинюють коронавірусну інфекцію – гостру респіраторнутірусну інфекцію (ГРВІ), що вражає верхні дихальні шляхи.

Мішенню коронавірусу є також кишково-травна система, нервова система; страждають також при цьому печінка, нирки, серце і очі.

Передача коронавірусу проводиться повітро-капельним шляхом, фекально-оральним та через слизові.

Коронавірус носить сезонний характер і поширюється, головним чином, в осінньо-зимовий сезон.

Захворювання на коронавірус є високозаразним.

Симптомами коронавірусу є нежить, підвищення температури.

Окремо треба сказати про випадки ТГРС та БКРС близькосхідного коронавірусу, який у 2015р. спричинив ендемічне постійно діюче інфекційне захворювання, яке створило надзвичайну ситуацію у системі охорони здоровя країн Аравійського регіону.

У січні 2020р. в Китаї виявлено новий коронавірус 2019 – nCoV/SARC – CoV-2, який спричинив гостру респіраторну хворобу, що вирвалася за межі Китаю.

Хворі виявлені вперше в грудні 2019р. в китайському портовому 5-ти мільйонному місті Ухань.

09 лютого2020р. Державною комісією КНР з охорони здоровя присвоєно назву хворобі  “Нова короновірусна пневмонія”.

Всесвітня організація охорони здоровя поширення уханського коронавірусу визнала як надзвичайну ситуацію в системі Міжнародної охорони здоровя і внесла рекомендаційні заходи у боротьбі проти спалаху і розповсюдження коронавірусу до Тимчасових рекомендацій згідно з Міжнародних медико – санітарних правил 2005 року.

11лютого 2020р. на брифінгу в женеві (Швейцарія) Генеральний директор ВООЗ повідомив про присвоєння захворюванню, спричиненого вірусом з Китаю, офіційну скорочену назву COVID-19.

CO- корона, VI- вірус, D- diseanse- захворювання.

Наразі не існує специфічного лікування коронавірусу.

При найменшій підозрі на ГРВІ треба негайно повідомити свого сімейного лікаря, який поставить правильний діагноз.

print

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *