27.64 32.63 4.69

Як за «неправильні» коментарі в інтернеті звільняють з роботи

Останній тиждень видав в новини доволі цікаву подію, яка сама по собі хоч і небагато означає, однак насправді дуже показова. Мова йде про звільнення інженера з Google за анонімний допис на сайті Motherboard, який використовується співробітниками компанії як місце для флуду. У дописі, який розмістив користувач у доволі витриманих тонах було описано його погляд на проблему гендерної нерівності у вищих ешелонах керівництва корпорації. На його думку, існують певні біологічні фактори, які зумовлюють різні типи мислення, що домінують у жінок і чоловіків, і це особливим чином відбивається на виборі напрямку діяльності: чоловіки частіше обирають організаторські професії, жінки ж — соціально орієнтовані.

Невдовзі за цей анонімний (!) і доволі стриманий коментар було звільнено інженера, який його залишив. Формальною причиною стало «порушення етичного кодексу Гуглу», де в тому числі вказується обов’язок співробітників «докладати усіх зусилль для створення культури безпечної від усіх видів насилля». Визнання нерівності чоловіків або жінок як обгрунтованого біологічними аспектами і взагалі судження з позицій розподілу соціальних функцій жінки і чоловіка в суспільстві часто трактуються правозахисниками і представницями феміністичних рухів саме як форма насилля над жінками.

З точки зору здорового глузду це, безумовно виглядає смішним, але кількість подібних випадків, судових позовів на таку тему, гучних нібито «сексистських» скандалів останнім часом просто вражає. Подібне трактування різних часто доволі побутових, як наведена вище, ситуацій просто створює небезпечний ідеологічний дискоміорт у суспільстві. Таким чином, позиція ряду представників привілейованих організацій та відомих фондів поступово подається як загальновизнана — у той же час «мовчазна більшість» свідомо не розділяє їх точки зору і умовно дистанціюється від конфлікту з ідейними опонентами (в силу того, що за останніми — впливові ЗМІ, організації та фонди). Єдино можлива форма протесту проти подібного підходу до гендерних питань для більшості громадян часто залишається одна: голосувати за праві сили, які часто відкрито насміхаються над дискурсом нав’язливої політкорректності (подібно до Дональда Трампа). Проблемою є також і те, що звільнення з роботи — серйозний засіб контролю за інакомисленням серед керівних кіл у суспільстві, і стається таке, на жаль, вже і в самій Україні.

Мова йде про викладача-правника з Києво-Могилянської академії, якому не дали працювати у виші через його «сексизм». Фактично мова йшла про пост викладача у фейсбуці трирічної давнини (!) у якому він описував те, як приймав залік у групи студенток, і «ледве втримався аби не поставити додаткову оцінку за пірсинг». Можна по-різному трактувати цей допис, оцінюючи його аморальність чи недоречність, однак звільнення за допис у соцмережах це дійсно гострий і неприйнятний в нормальному суспільстві інцидент. Справа чомусь стала гострою, коли ряд активісток радикального феміністичного руху FemSolution розклеїв по території вишу роздруковані заклики припинити насилля в університеті та скріншоти посту викладача, якому на той момент вже виповнилося три роки.

Дві акції «протесту» від феміністок на території вишу, купа постів у соцмережах і на сайтах ліворадикального спрямування і вуаля — за дурнуватий але усе-таки не загрозливий допис не продовжено контракт з викладачем КМА Олексієм Курінним. Прикметно також, що на нього жодного разу не надходили жодні скарги про сексуальні домагання чи насилля до адміністрацію вишу чи поліції. Таким чином, існуюча у частини західних громадян ліволіберальна культура починає все більше загрожувати вже і нашим громадянам.

Всеволод ШАМАНИЧ uainfo.org

print
Похищение Гончаренко предсказали в советском фильме (видео)
Дальнобойщик показал, что бывает с наглыми водителями на трассе (видео)
ДНР выдвинула новые территориальные претензии
Россия серьезно усилила границу с ЛДНР (видео)
В Киеве открыли памятник павшим воинам АТО: россияне в бешенстве (видео)
"Плющит не по-детски": украинский комикс вызвал истерику на КремльТВ (ВИДЕО)
У Росії закінчуються гроші, – політолог Тарас Чорновіл про скорочення витрат на оборону (видео)
В ДНР формируют женский танковый взвод
Террористы ЛДНР уничтожают друг друга
Луценко резко отреагировал на критику масштабной свадьбы сына. Видео
Поки робив селфі: українського посла зухвало обікрали в Індії
"А где полторы сосиски?" Бирюков показал, чем кормят солдат ВСУ
Полиция в домофон не звонит: даны три совета, как не стать жертвой слежки (видео)
Немецкие русские: Это наша страна. Извини, Меркель, ты в пролете (видео)
Холод и тьма: Украине напророчили отопительный сезон с "сюрпризами" (Видео)
Россия построит 50-километровый забор в Крыму
Местный житель выложил точные координаты и фото военной базы террористов в Донецке
Росіяни почали замітати сліди на Донбасі – розвідка
Впечатляющие кадры пожара с участием авто в Киеве. Видео
В Киеве автобус с пассажирами вылетел с трассы. Видео
В пригороде Донецка начались массовые облавы

Почитайте другие новости


Comments are closed.

© 2010-2017 «УкраинаСегодня» – новости Украины сегодня

При полном или частичном копировании материала, указание обратной ссылки строго обязательно. Обратная ссылка не должна быть закрыта от индексации поисковых машин. Все права на материалы сайта УкраинаСегодня охраняются в соответствии с законодательством Украины. По любым возникшим вопросам просьба связаться с нами использую форму на странице Контакты.
Индекс цитирования Рейтинг@Mail.ru