Що загрожує тим громадянам, які проживають не за місцем реєстрації

Цього року Кабмін прийняв постанову, згідно з якою питання реєстрації місця проживання громадян були передані у відання місцевих органів влади – раніше ними займалася Державна імміграційна служба.

Тепер ті, хто проживає не за місцем своєї реєстрації більше 30 днів, зобов’язані реєструватися на новому місці. В іншому випадку, вам може загрожувати попередження або штраф, який поповнить місцевий бюджет.

Взагалі тут дуже складно визначити, хто прописаний, а хто ні. Ось якщо самі визнаєте – тоді так, можуть покарати. А якщо сказати, наприклад:

«Так, я прописаний в Дніпрі, але працюю в Києві і кожен день їжджу додому попутками», буде складно довести зворотне. Та й воно того не варто – через 17 гривень штрафу ніхто не буде проводити розслідування і з’ясовувати, де ви живете, вважає юрист Олександр Плахотнік.

Для реєстрації потрібен документ, наприклад, договір оренди житла або право власності на квартиру. Крім того, в центр адміністративних послуг потрібно принести оригінал паспорта того, хто реєструється і того, хто володіє житлом. Чоловікам також доведеться показати військовий квиток.

uagolos.com

print