26.26 31.41 4.56

На орків чекає осіннє загострення

Які б не були інтереси України на Донбасі, ми сьогодні усвідомлюємо, що ситуація на фронті залежить від двох головних чинників: а) міжнародна ситуація; б) окупаційна політика.

І якщо говорити про останній, то відсутність будь-яких економічних чи соціальних перспектив, та подолання ефекту звикання до війни у населення вимагатимуть від сєпарів час від час загострювати ситуацію. Щоб не хотілось в Україну. Але – це стосується середньострокової перспективи.

У короткостроковій – у вересні — військові загострення малоймовірні. Навіть не виключена певне затихання конфлікту. Не тому, що Росія видихлася, а тому, що затишшя їй на року. По-перше, до 15 вересня ЄС має прийняти рішення про продовження санкцій щодо Росії за її агресію на Сході України. Прийняти швидше за все приймуть. Але в умовах затишшя, особливо коли масово працює російська пропаганда та проросійські політики, ухвалити рішення для ЄС буде складніше. По-друге, 27 вересня у Європарламенті мають відбутись слухання «Про відродження неофашизму в Україні» (27 вересня). Буде дуже дивно, якщо до цього часу активуються військові дії і ті хто буде на слуханнях не зрозуміє з якого боку лінії зіткнення фашисту. Тому – не виключено, що буде пряма вказівка «республікам» бути тихше на фронті.

Чи не єдиним чинником, що може призвести до короткострокових загострень на Донбасі – це обіцяне Порошенком винесення на сесію Генеральної асамблеї ООН питання про запровадження миротворчого контингенту. На цю ініціативу Росія може не зважати, тому що їй нічого не варто її заблокувати на Раді Безпеки. Але для вірності вона може «постріляти» день-два. Повернення війни у гарячу фазу знижує перспективи введення миротворців.

Але затишшя на фронті не говорить про затишшя в «республіках». З огляду на заборону стріляти по «украм», ватажкам нічого не лишається як кошмарити населення терактами Тому, ризики для окупованого Донбасу зростають прямопропорційно затишшю на фронті. Особливо – йдеться про 5 вересня (річниця перших «мінських угод») та 8 вересня – святкування річниця визволення Донбасу від нацистських загарбників. У найбільшій зоні ризиків – Саур-Могила, де планують основні заходи, у тому числі й відкриття часовні УПЦ МП.

Та навіть якщо Росія планує затишшя на фронті у вересні, це не означає що ні у кого серед орків на фронті не станеться осіннього загострення. І не виключено, що осіннє загострення може відбутись і серед московських кураторів, які хоч і слухаються вказівок «зверху», але традиційно – полюбляють підставляти одне одного.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Богдан Петренко obozrevatel.com

print
Киев заполонили меченые купюры привезенные из ДНР
На 20 лет могут посадить украинца в США за незаконный экспорт тепловизоров
Как ездят маршрутки в Николаеве. ВИДЕО
В Винницкой области при взрыве гранаты погиб участник АТО
Люди час спасали умирающего кита: то, что он сделал в ответ, потрясло всех (Видео)
Закрыть дырку: стало известно, зачем Россия выдвигает к Украине танковую армию (видео)
Говорит немой с глухим: Украине посоветовали покончить с "Минском" навсегда (видео)
Строительство Керченского моста: стало известно о новом подвохе оккупантов в Крыму (видео)
Жара готовится к реваншу: синоптик дала прогноз погоды в Украине до конца недели
Контрабанда в ЛДНР сконцентрировалась на одном КПВВ
"Забрать деньги": раненый в Киеве мужчина прокомментировал нападение (видео)
Известный волонтер дал оценку слухам о тайном "договорняке" по войне на Донбассе
СБУ заявляет, что ФСБ РФ планирует теракты и убийства в Украине
Журналіст пояснив, чому у Росії змінилося ставлення щодо України
Мужчина, угрожавший самоубийством в Киеве, вышел к журналистам. Видео
"Разрыв шаблона": названа главная проблема выпускников школ в Украине (видео)
Скандал в США: санитарки мучали новорожденных, имитируя танцы под рэп. Видео
Страшная железнодорожная авария в РФ: опубликованы кадры с места ЧП. Видео
На Румынию обрушился шторм: погибли восемь человек
"Чисто гопник": ведущий на Кремль ТВ выгнал из студии украинского политолога (видео)
Блондинка без прав, но с адвокатом: автоскандал в Одессе (ВИДЕО)

Почитайте другие новости


Comments are closed.

© 2010-2017 «УкраинаСегодня» – новости Украины сегодня

При полном или частичном копировании материала, указание обратной ссылки строго обязательно. Обратная ссылка не должна быть закрыта от индексации поисковых машин. Все права на материалы сайта УкраинаСегодня охраняются в соответствии с законодательством Украины. По любым возникшим вопросам просьба связаться с нами использую форму на странице Контакты.
Индекс цитирования Рейтинг@Mail.ru