1 травня – День праці у 2018 році, історія виникнення свята

1 травня у багатьох країнах світу відзначається міжнародне свято – День праці (Свято Весни і Праці), який спочатку носив назву День міжнародної солідарності трудящих.

1 травня 1886 року американські робочі організували страйк, висунувши вимогу 8-годинного робочого дня. Страйк і демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією. У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу в пам’ять про виступ робітників Чикаго прийняв рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Вперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений в 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччині, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції і деяких інших країнах.

1 травня 2017 Київ

Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби, мав «політичне забарвлення» і відзначався демонстраціями, прикрашеними портретами політичних діячів, передовиків виробництва, гаслами, закликами, плакатами і графіками про досягнення в тій чи іншій галузі народного господарства, науки, культури. Але поступово цей контекст загубився.

Сьогодні це свято відзначається в 142 країнах світу 1 травня або в перший понеділок травня. Для ряду країн традиція збирати людей під прапори профспілок ще збереглася, але в більшості держав це все-таки не політичне свято, а саме День праці, яскраве весняне свято, коли організовуються народні гуляння, виступи артистів, ярмарки, мирні ходи і безліч розважальних заходів. А для когось це просто ще один вихідний, протягом якого можна просто відпочити або провести час з сім’єю. До речі, в деяких країнах День праці відзначається в інший час – до них відносяться, наприклад, США і Японія. А більш ніж в 80 державах  День праці просто не відзначається.

print